ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ ВОЛИНЯН У ДОБУ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ КРІЗЬ ПРИЗМУ МАТЕРІАЛІВ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
DOI:
https://doi.org/10.24919/2519-058X.20.240031Анотація
Анотація. Мета статті – з’ясувати документне наповнення фондів Державного
архіву Волинської області матеріалами, які ілюструють повсякденне життя волинян у добу Української Центральної Ради. Методологія дослідження ґрунтується на комплексному застосуванні загальнонаукових, спеціально-історичних і спеціальних джерелознавчих методів. Основу дослідження склали принципи історичного пізнання, насамперед об’єктивність, системний аналіз, науковість, історизм тощо. Наукова новизна полягає у тому, що вперше в українській історіографії на основі аналізу фондів Державного архіву Волинської області згруповано й оприлюднено документи, які висвітлюють повсякдення населення Волинської губернії в добу Української Центральної Ради за кількома аспектами: спроби врегулювання земельного питання, біженецький рух на території Волині, селянський протестний рух, взаємини військових російської армії з місцевими селянами. Висновки. Аналіз матеріалів фондів
Держархіву Волинської обл. підтвердив, що тут накопичено певний масив документів часів УЦР. Статус Волинської губернії як прифронтової визначав особливості повсякдення жителів цього терену в 1917 – 1918 рр. в умовах веденням перманентних військових дій, наявності значної кількості військовослужбовців, які поступово залишали фронт й поверталися додому, біженецького руху тощо. У фондах ДАВО виявлено документи, які ілюструють спроби розв’язання земельного питання, характеризують біженецький рух і селянський протестний рух на території Волині, пояснюють взаємини військових із місцевими жителями.
Ключові слова: Українська революція, Волинська губернія, Волинь, селяни, військо,
повсякденне життя.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.